Forum PEC J.Góra

Forum pracowników firmy PEC sp.zo.o. w Jeleniej Górze

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Organizatorzy forum nie odpowiadają za treść dyskusji, ale zastrzegają sobie prawo moderowania jej według poniższych zasad: 1. Prosimy nie przeklinać i nie używać słów powszechnie uznanych za wulgarne. 2. Nie obrażamy w jakikolwiek sposób innych użytkowników poprzez swoje wypowiedzi, sygnaturkę czy nick oraz nie wygłaszamy poglądów rasistowskich i jakichkolwiek godzących w godność innych ludzi. 3. Nie podajemy żadnych linków i odsyłaczy do stron z pornografią itd. itp. Łamanie powyższych punktów w postach będzie przez nas moderowane, a uporczywe i świadome ich łamanie grozi banem, czyli zablokowaniem wstępu na forum!

#1 2008-12-03 18:15:04

admin-pecjg

Administrator

Punktów :   

Odliczenia za remonty !!!

W odpowiedzi na liczne pytania dotyczące "odliczeń" od podatku za przeprowadzone remonty mieszkań, informuję jak się ma sprawa.
1.Odliczeń od dochodu w dotychczasowym rozumieniu - niema, tzn. nie odpisujemy wydatków na remont, w  zeznaniu rocznym (PIT).
2.Jeśli po dniu 30 kwietnia 2004 r. poniosłeś wydatki na zakup materiałów budowlanych związanych z inwestycją mieszkaniową, na które od 1 maja 2004 r. wzrosła stawka podatku VAT z 7% na 22%, możesz odzyskać część wydatków poniesionych na ten cel.Wniosek o zwrot VAT może być składany nie częściej niż raz w roku (bez względu na liczbę prowadzonych inwestycji).
3.Wykaz materiałów budowlanych uwzględniający materiały, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku VAT w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. 22% stawką podatku VAT określa obwieszczenie Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz.Urz MTiB z 2006 r. Nr 1, poz. 1).
- Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę internetową jeleniogórskiego urzędu skarbowego
http://www.us.jgora.pl/index.php?p=adres
- Broszura informacyjna - Zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od dnia 1 maja 2004 r.
http://www.mofnet.gov.pl/_files_/inform … roku-1.pdf
- Załącznik do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. - wykaz materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT
http://www.mi.gov.pl/files/0/1346/zalac … iaMTiB.pdf

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora